IT-освіта: від спільноти Кремнієвої долини спільноті українських вчителів

Запорізька державна інженерна академія отримала грант від Фонду Спільноти Кремнієвої долини (CG ID#: 794110 ) для реалізації проекту, присвяченого розвитку інформаційно-цифрової компетентності школярів шляхом підвищення кваліфікації вчителів з курсу «Основи апаратного та програмного забезпечення ПК».

 

Курс розроблений корпорацією Cisco – світовим лідером в сфері ІТ, доступний українською мовою. Проект буде реалізовано у 2017/2018 навчальному році. Успішні учасники отримають сертифікат мережної академії Cisco.

 

Школярі отримають доступ до сучасного мультимедійного освітнього on-line середовища, яке використовують в навчальному процесі провідні навчальні заклади світу, що відповідає баченню «Концепції нової української школи».

 

Школи отримають ліцензійне програмне забезпечення: симулятори для вивчення апаратної складової ПК та ноутбука, симулятор комп’ютерних мереж та Інтернету речей PacketTracer.

 

В межах проекту також передбачені заходи мережних академій Cisco для учнів у форматах всеукраїнських вебінарів, впровадження нових форм навчання через проведення креатонів та пакатонів.

 

Запорізька державна інженерна академія ініціювала процес синергії зі школами у 2013 році з відкриття Центру підготовки інструкторів мережних академій Cisco та реалізації програми «ЗДІА-Школі». В межах цієї програми більше ніж 80 вчителів інформатики зі шкіл, коледжів та закладів ПТО отримали статус інструктора академії Cisco за рахунок грантів компанії Cisco. Партнером ЗДІА в освітніх проектах для шкіл є Запорізький обласний інститут післядипломної педагогічної освіти.

 

Приєднатися до проекту можуть школи, коледжі, заклади ПТО будь-якого регіону України. Реєстрація вчителів інформатики та комп’ютерних дисциплін триває.

 

Реєстрація

Програма курсу “Основи апаратного та програмного забезпечення ПК” має гриф МОНУ і курс рекомендований для вивчення в школах України за вибором:

Навчання за даною програмою надає учням базові знання в галузі комп’ютерного обладнання та програмного забезпечення, необхідні для задоволення зростаючого попиту на фахівців з ІКТ початкового рівня.

 

Навчання інструкторів для отримання права викладання курсу IT Essentials проводиться в такому форматі:

  • вебінари за темами курсу,
  • вивчення тем курсу в зручному для кожного темпі,
  • онлайн консультації інструкторів,
  • очна сесія для виконання лабораторних робіт на обладнанні та складання фінального іспиту.

 

Навчання безкоштовне для вчителя за умови подальшого викладання матеріалів курсу своїм учням.

 

Контактна особа: Полякова Наталія Петрівна,
доцент кафедри Програмного забезпечення автоматизованих систем ЗДІА,
керівник Центру підготовки інструкторів для академій Cisco,
e-mail: npp@zsea.edu.ua
Тел.: 095 537 49 95